Home DESKTOPS & SCREENS Desktop Components Desktop RAM Teamgroup Elite(TED3L8G1600C11BK) Desktop RAM- 8GB,DDR3L,1600 (CL11 -11-11-28 1.35V)
Placeholder
Crucial 32GB DDR4 3200 MHz SO-DIMM Memory Module 1.2V CL22- CT32G4SFD8232A MVR 3,800.00
Back to products
ASUS ROG Cetra True Wireless In-Ear Gaming Headphones - White (90YH03X1-B5UA00) MVR 3,405.00
Teamgroup Elite(TED3L8G1600C11BK) Desktop RAM- 8GB,DDR3L,1600 (CL11 -11-11-28 1.35V)
MVR 1,500.00
24 in stock
Add to wishlist
19 People watching this product now!
SKU: 8393 Category: Desktop RAM
Share:
  • Description
Description
Manufacturer: Team Inorated,
Model: TED3L8G1600C11BK,
Memory Type: DDR3 SDRAM,
Capacity: 8GB,
Data Transfer Rate: 1600MHz,
Pins: 240 Pin,
Bus Type: PC-12800,
Error Correction: Non-ECC,
Cycle Time: 1.25ns,
CAS Latency: CL11,
Memory Clock: 200MHz,
Rank: Rank 2,
Voltage: 1.35V,